Вторник, 26.05.2020, 22:01
Вітаю Вас, Гість

 

Проект «Вчимося жити разом» для дітей східних областей України

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» в поточному році разом з Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія» стали головними виконавцями проекту «Вчимося жити разом» з розвитку життєвих навичок та надання психологічної та соціальної підтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Проект реалізується у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, в яких є найбільша кількість дітей, переміщених з зони конфлікту.

Проект вроваджується за ініціативи Європейського Союзу (ЄС) Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Він є складовою ініціативи ЄС під навою «Діти Миру», виділеної на освітні проекти у зонах конфлікту.

Проект реалізується в двох напрямках – формування у дошкільників життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям психологічної допомоги та підтримки в навчальних закладах.

Проектною діяльністю планується охопити 25% всіх дошкільних закладів задіяних областей, провести понад 130 тренінгів різних рівнів, навчивши понад 3300 педагогів та понад 50 000 дітей.

Головним партнером проекту є Міністерство освіти і науки України. Учасників установчого семінару, що пройшов у Києві 2-3 грудня, привітав Юрій Григорович Кононенко, начальник Департаменту загальної середньої та  дошкільної освіти МОН України. Учасники обговорили попередній план проектних заходів, методологію проекту, цільові групи, можливості для співпраці та обміну досвідом.

***

Ініціатива ЄС «Діти миру» надає підтримку гуманітарному сектору, який потребує значного фінансування, а саме – сектору освіти. З 2012 року, коли ця ініціатива була започаткована, щорічно надаються кошти на гуманітарні проекти для дітей у зонах конфлікту, а саме надання їм можливості ходити до садочків, де вони можуть навчатися у спокійному середовищі і отримувати психологічну підтримку, щоб подолати свої травми.

Представництво дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні продовжує реалізацію проекту «Сприяння соціальної згуртованості внутрішньо переміщених осіб» , який має велике значення і для розвитку дошкільної освіти смт. Краснокутськ. Участь в даному проекті взяв Краснокутський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №1 Краснокутської селищної ради. Проект складається із чотирьох частин, однією з яких є збільшення місць у дошкільних навчальних закладах. Для цього Краснокутською селищною радою була відкрита дев'ята група та виділені штатні одиниці для її функціонування.

Для покращення матеріальної-технічної бази ЮНЕСЕФ надало зручні трьохярусні ліжка, дитячі столи та стільці, вішалки для рушників, яскраві лави, однотумбові столи та стільці дорослі, сучасні шафи для іграшок, для створення предметно-розвивального середовища дитячу лікарню, кухню, перукарню.

Придбано м'який інвентар, а саме: теплі ковдри, пухкі подушки, яскрава постільна білизна, бавовняні рушники, килими та ігровий м'який модуль.

А також надано ігрове обладнання на дитячий майданчик, а саме: вуличний дитячий столик з лавками, катер, ліана, карусель «Квітка», будиночок-альтанка, яскрава пісочниця, гойдалка – балансир, ігровий комплекс та рольовий елемент для майданчика.

Краснокутський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №1 продовжує брати участь у проекті, педагоги будуть залучені до проведенні різних семінарів, тренінгів та акцій.

    З 17.10. по 19.10.2016р. на базі Красноградського ДНЗ №17 вихователь Лисенко Галина Михайлівна пройшла навчання за парціальною програмою "Вчимося жити разом" з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії" дітей від 4 до 6-7 років на засадах розвитку життєвих навичок.  Інформувала наших вихователів про сутність, мету і завдання проекту«Вчимося жити разом», основні результати  тренінгу, особливо про обов’язковий та варіативний компоненти парціальної програми «Вчимося жити разом», ознайомила із методичними рекомендаціями до парціальної програми, ресурсами проекту та провела для педагогів вибіркові тренінгові заняття за опорними конспектами.

 

План заходів

щодо реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом» у ДНЗ

на листопад

 

21.11.2016 - Інструктивно-семінарська нарада для педагогів: "Реалізація та впровадження проекту "Вчимося жити разом".

22-25.11.2016 - Практичний показ занять за програмою "Вчимося жити разом".

29.11.2016 - Семінар-практикум для педагогів: "Розвиток лідерських якостей і комунікативної компетентності" (вихователь-методист Сургай Т.О.).

 

 

 

Інструктивно-семінарська нарада

21.11.2016 для педагогів проведено інструктивно-семінарську нараду за темою: "Реалізація та впровадження проекту "Вчимося жити разом".

Матеріали наради можна переглянути нижче...

1. Проект "Вчимося жити разом": структура, завдання і поточні пріоритети http://ldnz6-posmyshka.pp.ua/1-dnz_proekt_vchimosja_zhiti_razom.pptx

2. "Навчання миру на засадах життєвих навичок" http://ldnz6-posmyshka.pp.ua/2_dnz_navchannja_miru_na_zasadakh_zhittevikh_navic.ppt

3. "Психосоціальні особливості дітей 5-ти та 6-7 років" http://ldnz6-posmyshka.pp.ua/3_dnz_psikhosocialnij-rozvitok-ditej-4-7rokiv_2.ppt

4. "Парціальна програма розвитку соціальних навичок  ефективної взаємодії дітей віком від 4 до 6-7 років http://ldnz6-posmyshka.pp.ua/4_dnz_parcialnaja_programa_struktura_i_zmist.pptx

5. Проект "Вчимося житии разом": організаційні рішення реалізації програми http://ldnz6-posmyshka.pp.ua/5_dnz_organizacijni_rishennja_dlja_realizaciji_pro.pptx

6. Проект "Вчимося жити разом": компонент навчання життєвим навичкам  http://ldnz6-posmyshka.pp.ua/6_dnz_shho_mae_robiti_uchasnik_pislja_povernennja_.pptx

 

22-25 листопада 2016 року в дошкільному закладі були проведені заняття за парціальною програмою з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4-х до 6-7 років "Вчимося жити разом".