Среда, 21.11.2018, 06:34
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

16.02.2018р проведений профорієнтаційний захід „Знайомство з робітничими професіями”, який здійснили наші вихованці

Всі професії важливі!

Як ви думаєте чи потрібно зацікавити дітей професіями дорослих та ознайомлювати з їх працею? Про ці таємниці у роботі знає педагогічний колектив Краснокутського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №1 Краснокутської селищної ради.

Сучасні дослідження свідчать, що саме в дошкільному віці діти активно виявляють інтерес до професій дорослих. У них виникає бажання наслідувати старших, вони відчувають радість і задоволення від трудових зусиль, усвідомлюють користь від своїх дій, виявляють повагу до результатів праці. Це створює сприятливі умови для ознайомлення дошкільників з працею дорослих, збагачення власного життєвого досвіду. А отримані в дошкільному віці знання й ціннісне ставлення до праці дорослих допоможуть дітям у дорослому житті приймати правильні рішення.

Сучасні діти мріють про професії, які нині є «на слуху». Зокрема хлопчики вважають привабливими такі професії як бізнесмен, депутат, президент країни, директор банку, власник нафтової компанії, охоронець, поліцейський. Дівчатка, уявляючи майбутнє, бачать себе моделями, актрисами, співачками, ведучими телепередач. За результатами опитування дітей старших груп, зовсім непопулярними є професії кравця, перукаря, будівельника, кондитера, пекаря, кухаря, хлібороба, садівника, фермера. А якщо дорослий пропонує їм уявити себе муляром, столяром, офіціантом, чи сантехніком, - це викликає в дітей здивування. Непопулярними стали професії, про які діти мріяли 30 років тому, - космонавт, пілот, капітан, моряк, геолог, дослідник, учений. Навіть мрії про принцесу змінилися на інші.

Нині діти вважають популярними ті професії, які обговорюють дорослі та пропагують ЗМІ. Тож і батьки, і педагоги мають пам’ятати, що саме їхні судження суттєво впливають на формування системи цінностей дошкільників.

Для того аби допомогти дитині зрозуміти, що результат праці є цінністю, що можливість принести користь є радістю, вихователі нашого закладу створили умови для формування в дітей позитивних уявлень про різні професії; виховують повагу до праці людей та її результатів; навчають дітей виконувати нескладні трудові дії, що стосуються професії; сприяють гармонізації стосунків дитини з однолітками та батьками.

Важливе завдання вихователя створити оптимальні умови для ігрової та перетворювальної діяльності дітей і забезпечити педагогічну підтримку активності кожної конкретної дитини. А тому важливим етапом нашої роботи є створення проекту предметно-розвивального середовища та реалізація його на практиці.

Щоб закріпити знання дітей про професії, які є непопулярними, але є такими необхідними у нашому житті, був проведений профорієнтаційний захід „Знайомство з робітничими професіями”, який здійснили наші вихованці 16.02.2018р. до Краснокутського професійного аграрного ліцею новим шкільним автобусом Краснокутської гімназії з водієм Панченко М.П.

Дітей в ліцеї чекали з нетерпінням, адже це майбутні учні закладу. Подорож по ліцею здійснювали гіди – учні ліцею, які розкрили допитливим малюкам таємниці представлених професій, та керівництво ліцею – заступники директора з навчально-виробничої та навчально-виховної роботи Лисенко О.П. та Микитенко М.О.

На першій станції «Кравець» діти мали можливість ознайомитися із цією професією. Цікаву розповідь вони почули від викладача Рибки О.М., яка за допомогою загадок, пазлів та дидактичних ігор ознайомила дітей з такою потрібною професією як кравець, а учениці практично показали дії з електричною швейною машиною та види швів, вчили дітей знімати мірки для пошиття одягу. Дівчаткам дуже сподобалося бути кравчинями, а хлопцям, напевне, майбутніми модельєрами, як Андре Тан.

На станції «Трактористи-водії» вихованці були здивовані від побаченого, адже вперше перед ними відкрився величезний трактор у розрізі. Але наші малята змогли назвати частини трактора. У цікавій і доступній формі викладач Ачкасов О.М. розповів про професію водія, діти мали можливість повправлятися у водінні легкового автомобіля на сучасному комп’ютерному обладнанні - автотренажерному комплексі і бути справжніми водіями. Ця професія сподобалася як і хлопчикам, так і дівчаткам. І в майбутньому наші діти виявили бажання оволодіти цими професіями.

На станції «Кухар. Кондитер» наші дошкільнята мали можливість побачити сучасний кухонний комбайн, міксер, блендер і самостійно на них попрацювати з допомогою майбутніх кухарів. Викладач Митрофанова В.І. зацікавила дітей своєю розповіддю про кухарів і кондитерів та разом із учнями у цікавій ігровій формі показали дітям, що можна приготувати із овочів та фруктів. Родзинкою на цій станції стало пригощання учнями ліцею наших вихованців смачними та запашними млинцями, адже це був тиждень Масляної.

Діти отримали від екскурсії-подорожі небачене задоволення, адже краще побачити, самим стати учасником трудового процесу та розповісти про свої враження в родині.

Наш педагогічний колектив надіється на тісну співпрацю з Краснокутським професійним аграрним ліцеєм у справі ранньої профорієнтації дітей старшого дошкільного віку. І надіємося, що батьки і їхні діти з порозумінням поставляться до майбутніх робітничих професій, які потрібні нашій Україні.

  

  

  

  

  

  

  

Категорія: Мої статті | Додав: krkdnz (20.02.2018)
Переглядів: 66 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: