Среда, 21.11.2018, 06:32
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Міжнародний день рідної мови у Краснокутському ДНЗ №1 21.02.2018р.
Міжнародний день рідної мови у Краснокутському ДНЗ №1

Мова – це барвиста запашна квітка, яка вічно квітне, долаючи час, кидаючи барвисту стрічку з давнини у майбутнє. Вона виткана і червоною калиною, і синім барвінком, і вишневим цвітом та запашною рутою-м'ятою.

 

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За час свого існування свято вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Кожна доросла людина усвідомлює важливість мови у своєму житті: мова – це спілкування, мова – це ознака культури, мова – це скарб, що єднає людей однієї нації. А що означає мова для найменших українців? Адже становлення мовлення людини відбувається в ранньому дитинстві і привчати до рідної мови потрібно саме в цьому віці. «Той хто вміє виховати порядну, чесну людину, здавна вважається найкращим майстром на землі», - стверджує народна мудрість. Тож найважливіше завдання будь-якого педагога - закласти в дітей громадянські цінності, вміння помічати й цінувати прекрасне. Адже кожна дитина - це художник, який має світлу душу і неупереджений погляд на довкілля. Вона сприймає цей світ як вселенську гармонію, у якій панують мир, краса, любов і добро.

День рідної мови у Краснокутському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 1 був насичений різноманітними навчальними і виховними заходами, а родзинкою дня стала розвага «Хай лунає рідне слово», метою якої ми ставили розкрити дітям усю красу української мови, її багатство, а це величезне надбання української народної творчості!

Діти переглянули легенду про мову, розказували вірші, виконували цікаві завдання. Створювали настрій свята і оформлені національні куточки, і плакати-привітання зі святом усім відвідувачам закладу.

Саме музика та слово є невід'ємною частиною цілісної системи національного та громадянського виховання, визначальним чинником якого є природне успадкування дітьми духовної скарбниці народу, його самобутньої ментальності, що неможливе без вивчення історії культури та мови рідного народу.

Категорія: Мої статті | Додав: krkdnz (26.02.2018)
Переглядів: 69 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: